Sanal Aşk


Bu konuda yazmak istediğim çok şey var.umarım fikirlerimden anlatmak istediğim anlaşılır.sanaldan birine aşık oldun mu dış dünyadan buna benzer tepkiler gelir : – ya nasıl birine görmeden aşık olabiliyosun. – deli misin kardeşim sen ya…sanaldan birine aşk bence en gerçek aşktır.karşıdakinin fiziğine değil de direk duygu ve düşüncelerine aşık olur gibiler ve tesadüf müdür bilemem genelde sanalda aşık olunan kişiler size baya bi uzaktır.her zaman görüşmeniz mümkün değildir.3 4 ayda bir belki.zaten sanal alemde çift taraflı bir ilişki çok zordur ve uzun bir zaman dilimi gerektirir.ama sonuçları çok daha olumlu olur.
ancak her iki taraf da birbirine gerçekten dürüst olduğunda gerçek olabilecek olgudur Sanal Aşk amma velakin -istisnalar hariç*– çoğunlukla elde patlayan hadisedir çünkü karşındakini sadece kurduğu cümlelerle tanımak zordur ve insanlar kusurlarını monitörün arkasında şahane bir şekilde kamufle edebilmektedirler. bir insanın karakteri, huyları, davranış kalıpları dış görünüşüne de ince ince yansıdığı için kişi asla karşısındakiyle bir kaç saat geçirmeden “ben aşık oldum” nidalarıyla, dakika başı durup “hey be” diyerek etrafta dolaşmamalıdır, bütün olasılıkları hesaba katmalıdır.
bir insanın yüzündeki yara izi çocukluğunda ne kadar haşarı bir velet olduğunu ya da bıçkın bir delikanlı olduğunu anlatabilir, tırnaklarını kemirmesi kendine güvensiz ya da iradesiz olduğunu, yürürken yüzüne taktığı ifade tanımadığı insanlara bakış açısını, mendilci çocuğa davranışı merhamet seviyesini ya da hayat görüşünü açığa vurabilir. giyim-kuşamdaki aşırı marka tutkusu “param var benim” şeklinde kendini ispatlamaya çalışmasını gösterir, “tommy hilfinger” marka gömlek ya da “armoni” marka pantolon da kompleks sahibi biri olduğunu. bu kriterlere bakarak kimse bir diğerinin hayatını çözemez tabi ama en azından %60 oranında doğru bir sonuca ulaşmak mümkündür.

bir insana âşık olabilmek için, daha doğrusu bir ilişki yaşayabilmek için, her şeyi gözden geçirmelidir insan, karşısındakini tanıyabileceği en iyi şekilde tanımaya çalışmalıdır. sanal aşk yaşayan insanlar, görüşene kadar asla tam olarak tanıyamazlar birbirlerini -bu süreç çok uzayıp da yıllar boyu sürmedikçe-. sanal aşk yaşayan insan, bahtsız bedevi tadında biriyse eğer, monitör arkasından her şeyin süper olmasına rağmen ilişki elinde patlar, “bunu nasıl yapar?” cümlesi dilinden düşmez, çünkü karşı taraf kendini olduğu gibi lanse etmemiştir, sizin olmasını istediğiniz gibi lanse etmiştir. insanın hayatının en büyük hatası bile olabilir böyle bir ilişki, karşınızdaki obsesif bir manyak çıkabilir, her şey olabilir. öte yandan şanslı bir insan için her şey reelde de sanalda olduğu gibi süper olabilir, dürüst insanlar birbirlerine sadece oldukları gibi davranmışlardır, ruhlarını sevmektedirler, fiziksellik bir ayrıntıdır belki, ya da umduklarından da fazlası olur, kız çok güzeldir, erkek de çok yakışıklıdır. ama bu durumun genel olarak modern masallarda* gerçekleştiğini belirtmekte fayda var.
sonuç olarak, “Sohbet aşk” olayında ten uyumu, fiziksel uyum, elektrik gibi olaylara inanan bahtsız bedeviler için sanal aşk yalandır, hiçbir anlamı yoktur. ama “aşk olsun çamurdan olsun” ya da “quasimodo olsun farketmez, hastasiyim iç güzelliğinin” tadında gözü görmeyecek kadar âşık olduğunu iddia eden insanlar için belki de dünyanın en yüce duygusudur. yine de her zaman elde patlama ihtimali maksimumdur, “eli yüzü düzgün ve normal bireyin böyle şeylere neden ihtiyacı olsun” sorusunu akla getirip kazımaktadır.

Sosyal Ağlarda Biz

Okunma Sayısı ; 72 views

Sanal Aşk Benzer Yazılar

ABD Başkanı Donald Trump Ulusal Güvenlik Stratejisini açıkladı. Trump’ın, başkanlık koltuğuna oturmasının üzerinden 11 ay geçtikten sonra

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Sanal Aşk Etiketler

TatlıAsk.Net - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
Assign a menu in the Left Menu options.
Assign a menu in the Right Menu options.
askhhdhhddhdh